bohran
05 دی 1401 - 15:33

بستری ۱۵ بیمار جدید کرونایی در گیلان/ ضرورت پرهیز از عادی انگاری

رشت- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به بستری ۱۵ بیمار کرونایی در استان گفت: شهروندان از هرگونه عادی انگاری پرهیز شود.

به گزارش خبرنگار مهر، فردین مهرابیان ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به جدیدترین خبرها از وضعیت کرونا در استان گیلان اظهار کرد: طی شبانه روز گذشته، ۱۵ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان گیلان بستری شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تعداد بستری‌های کرونایی در گیلان بیان کرد: در مجموع ۲۵ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی بستری بوده و خدمات لازم را دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه حال عموم بیماران کرونایی مساعد گزارش می‌شود افزود: ۴ بیمار کرونایی بدحال هستند و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

مهرابیان با تاکید بر ضرورت پرهیز از ساده انگاری دستورالعمل‌های بهداشتی بیان کرد: با توجه به سرمای هوا و گسترش بیماری‌های ویروسی، نیاز است که حفظ سلامت خود و سایر افراد را در اولویت قرار دهیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به ترخیص ۱۰ بیمار کرونایی طی شبانه روز گذشته گفت: استفاده از ماسک در اماکن شلوغ و پرخطر و همچنین پرهیز از حضور افراد مشکوک و دارای علائم سرماخوردگی در اماکن عمومی ضروری است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 935931