bohran
27 دی 1401 - 17:25

استفاده ۱۷ درصدی از ماسک در موج هشتم کرونا/ قزوین دارای کمترین آمار استفاده از ماسک

با وجود آغاز موج هشتم کرونا در کشور،‌ میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور به ۳۱ درصد و استفاده از ماسک به ۱۷ درصد رسیده است و مردم استان قزوین با ۵ درصد دارای کمترین آمار استفاده از ماسک در کشور است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم،‌ با وجود آغاز موج هشتم کرونا در کشور،‌ میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور به 31 درصد رسیده است.

بهداشت و درمان , وزارت بهداشت , کرونا ,

بر اساس بررسی‌های وزارت بهداشت از 14 تا 21 دی‌ماه سال جاری، میزان رعایت بهداشت فردی شامل جلوگیری از ورود و حضور مراجعین و کارکنان دارای علائم بیماری، امکانات شستشو یا ضدعفونی دست و استفاده از کارتخوان یا روش‌های الکترونیکی دیگر پرداخت وجه، در اماکن عمومی کشور به 45 درصد رسیده است.

بهداشت و درمان , وزارت بهداشت , کرونا ,

میزان رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی کشور 44 درصد است؛ استان قزوین کمترین و خراسان رضوی بیشترین میزان رعایت تهویه مناسب را بین استان‌های کشور دارند.

بهداشت و درمان , وزارت بهداشت , کرونا ,

آمار وزارت بهداشت نشانگر استفاده 17 درصدی از ماسک در اماکن عمومی کشور است؛ مردم استان قزوین با 5 درصد دارای کمترین و مردم استان کهگیلویه و بویراحمد با 39 درصد دارای بیشترین آمار استفاده از ماسک در کشورند.

بهداشت و درمان , وزارت بهداشت , کرونا ,

مراکز تفریحی شامل شهربازی‌ها دارای کمترین و فرودگاه‌ها دارای بیشترین میزان استفاده از ماسک بین مشاغل هستند.

بهداشت و درمان , وزارت بهداشت , کرونا ,

براساس اعلام مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، طبق آخرین وضعیت کشوری نتایج اقدامات ناشی از تشدید بازرسی‌ها از تاریخ 14 تا 21 دی ماه 1401 تعداد 155 هزار و 503 مرکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش موادغذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی مورد بازرسی قرار گرفته‌اند و تعداد 30717 مرکز اخطار دریافت کرده و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند و از این تعداد 432 مرکز پلمب شده‌اند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 983020