bohran
31 شهریور 1401 - 09:09

برداشت انگور از تاکستان‌های «دنا» آغاز شد+ تصاویر

شهرستان دنا یکی از قطب‌های تولیدکننده انگور در جنوب کشور بوده که به خارج از استان و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از سی‌سخت، استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن دو اقلیم متفاوت آب و هوایی سردسیری و گرمسیری و داشتن 10 درصد آب‌های سطحی کشور ظرفیت بالقوه‌ای برای توسعه کشاورزی و باغداری دارد به گونه‌ای که در تولید برخی محصولات از جمله انگور، گردو و...در کشور جایگاه ویژه‌ای دارد.

خبرگزاری تسنیمسی‌سختسی‌سخترئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سطح باغات انگور استان کهگیلویه و بویراحمد پنج هزار و 234 هکتار بوده که سالانه بیش 37 هزار تن تولید دارد که از این میزان 17 هزار تن مربوط به تاکستان‌های شهرستان دنا است.

سید علی معتمدی افزود: شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا قطب تولید انگور در کهگیلویه و بویراحمد بوده که کیفیت انگور تولیدی آن در کشور زبان زد است.

وی با اشاره به اینکه انگور تولیدی سی‌سخت ظرفیت صادرات به خارج از کشور را دارد، عنوان کرد: بخش زیادی از انگور تولیدی استان به دیگر استان‌های کشور صادر می‌شود.

معتمدی ابراز کرد: کارخانه بسته بندی و فرآوری از جمله کارخانه میوه خشک کنی در سی سخت فعالیت دارد که بدون شک به کشاورزان و باغداران منطقه کمک بسزایی می‌کند.

کشت بیش از 83 رقم انگور در خراسان شمالی / یاقوتی که می‌تواند موتور محرک اقتصاد استان باشد

کشت بیش از 83 رقم انگور در خراسان شمالی / یاقوتی که می‌تواند موتور محرک اقتصاد استان باشد30 هزار هکتار از باغات انگور استان قزوین در خطر نابودی هستند

30 هزار هکتار از باغات انگور استان قزوین در خطر نابودی هستند7500 تن انگور از تاکستان‌های شهرستان ایوانغرب برداشت شد

7500 تن انگور از تاکستان‌های شهرستان ایوانغرب برداشت شدانتهای پیام/544/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 751288